Postele Liptov

Rady a tipy

> Produkty

Ako vybrať správnu posteľ

V posteli trávime značnú časť každého dňa nášho života. Preto výber tej správnej netreba brať na ľahkú váhu a vybrať si podľa svojich požiadaviek a predstáv. Naši odborníci pre Vás zostavili nasledovný postup ako si vybrať vhodnú posteľ. Do úvahy treba vziať nasledujúce kritériá:

1. Typ postele


Náš tip : Čalúnená posteľ s možnosťou meniteľných –voľných/vkladaných matracov, s úložným priestorom.

2. Rozmery

Táto výška je  komfortná hlavne pre vyšších ľudí ale prijateľná  pre všetkých. Dizajnovo  vyššia posteľ pôsobí dominantne, čo z nej robí skvelý doplnok a zároveň hodnotný kus nábytku.

Nižšie postele okolo 40 cm sú vhodné pre deti, klientov s nižšou výškou a tiež pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami. Majú tiež široké dizajnové možnosti.


Náš tip : Výška - min. 50 cm dĺžka - 200 cm šírka - pri jednolôžku min. 90 cm pri dvojlôžku 160 cm. Pri posteliach platí zásada, čím viac miesta, tým väčší komfort, pokiaľ máte preto možnosť alebo váhate nad väčšou či menšou, určite sa prikloňte k väčšej aj keď mierne drahšej alternatíve, zaiste neoľutujete.

3. Matrac + Rošt

Treba brať na vedomie, že nie každý matrac sa hodí ku každému druhu roštu. Pri drevotrieskových roštoch a masívnych (latkových) roštoch sa môžu používať penové matrace. Pre zabezpečenie vyššieho komfortu sú ideálne Bonellové matrace, poprípade taštičkové a samozrejme aj ostatné drahšie alternatívy. Pre rošty s napruženými lamelami, sa nepoužívajú Bonellové ani taštičkové matrace, pretože ich účinky by sa potlačili. Prednosť sa preto v tomto prípade dáva penovým matracom, pri vyšších nárokoch s obsahom latexu a špeciálnych pien.

Spánok a matrac :

5 zásad pri výbere matraca :

Rady nad zlato :

Na základe dlhoročného pozorovania Vám doporučujeme:

Bonell/Pocket Comfort Eskimo

Rady a tipy
Postele Liptov
icona doprava postele liptov Doprava
na väčšine územia SR
icona postele montaz Montáž
po dohode
oprava a servis icona Servis
záručný aj pozáručný
konzultacie postele icona Konzultácie
info@posteleliptov.sk
Referencie
fline logo small goldline logo small
Top